Ścienne dekoracje

Dekoracje ścienne to bardzo popularna forma pomocna w aranżacji wnętrza. Równie chętnie stosowane są w mieszkaniach oraz w biurach, lub pomieszczeniach publicznych (kawiarnie, salony kosmetyczne). Popularność dekoracji ściennych wynika z łatwości zastosowania oraz dużych możliwości kreowania wnętrza z ich pomocą. Zwłaszcza drukowane obrazy i naklejki są tymi dekoracjami, które dają się wykorzystać na wiele sposobów – więcej propozycji fototapet https://fototapety.art/

Obrazy stosujemy w tych pomieszczeniach, które są już urządzone i chcemy jedynie dodać wyrazisty akcent, który niekoniecznie musi skupiać cała uwagę. Można to osiągnąć poprzez odpowiedni dobór motywu oraz wielkości obrazu. W zależności od tematu obrazy mogą ożywić wnętrze lub stonować nieco zbyt kolorową aranżację i w tym celu obrazy do salonusprawdzają się najlepiej. W zależności od efektu jaki chcemy osiągnąć dobieramy motyw, czyli zdjęcie cyfrowe z ogromnej bazy, kadrujemy je oraz wybieramy wymiary. Wydrukowany obraz dostaniemy naciągnięty na ramę z drewna i gotowy do wieszania na ścianę.

Naklejki na ścianę to produkt, który ma nieco mniejsze zastosowanie, które ogranicza się w zasadzie do kuchni oraz do pokoju dziecięcego. Paradoksalnie na ścianę jest klejony rzadko, ponieważ naklejki wymagają równej i gładkiej ściany, a o takie jest trudno. Znacznie częściej naklejkami ozdabiane są meble kuchenne oraz sprzęt, na przykład lodówki. Jest bardzo wiele ciekawych przykładów zastosowania naklejek do aranżacji kuchni, warto się nimi inspirować. W pokoju dziecięcym ozdabiamy mebelki, aby były bardziej kolorowe i atrakcyjne.